Outlet – Greenville, Pennsylvania
Save Up To 50% OFF Market Price
GET MORE FOR MUCH LESS!
Outlet prices on brand new products that can fit any budget and any home.
Shop Bear's Furniture Outlet
Save Up To 50% OFF Market Price
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 10 AM - 6 PM |
| Tuesday | 10 AM - 6 PM |
| Wednesday | 10 AM - 6 PM |
| Thursday | 10 AM - 6 PM |
| Friday | 10 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 25 May | 10 AM - 3 PM |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Greenville Outlet
SimpleJoy Sofa
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 83 × 40 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 83″W x 38″D x 40″H |
184 EQUALIZER RECLINER 184-91-17
Dalton – Lucky Charcoal 6 Pc Package T (811lph, 810, 850, 840t, 860, 811rph)
Aureta Power Lift Recliner
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 39 × 41 in |
| Color | Brown, Earth |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 43″D x 41″H |
Gauntlet Reclining Sofa
| Weight | 206 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 40 in |
| Color | Grey, Sterling |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Reclining Furniture |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 39″D x 40″H |
Bolsena Loveseat
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 62 × 36 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 62″W x 38″D x 36″H |
Blake – Desert Taupe Manual Reclining Console Loveseat
Blake – Desert Taupe Manual Reclining Sofa
SimpleJoy Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 40 × 40 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 42″D x 40″H |
232 HONDO RECLINER 232-95-60
173 NEWPORT RECLINER 173-91-17
Bolsena Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Maddox Power Reclining Chair And A Half W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 126 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Dove, Gray |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recliner, USB Charging |
Next-Gen Durapella Power Lift Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 42″H |
Radius – Mediterranean XL Power Glider Recliner
1 Drawer Chairside Table IFD1921CST
2 Drawer End Table – Mita
4 Drawers Cocktail Table IFD1921CKT
Americana Modern – Denim 63 In. Tv Console
Farmhouse Chairside Table FH4420.BNW
Andaluz End Table End Table IFD1801END
LEGENDS COCKTAIL TABLE GRACELAND
SADIE BAR TABLE 42”AND 2 BICYCLE BAR STOOLS
| Brand | Nest Home Collection |
|---|---|
| Features | Leather |
Covered Bridge in Fall Framed Print Under Glass
Kingstown (87-08266-21) Metal Table Lamp
LMCO Home Bungalow Master Landscape Mirror Dover Grey/Folkstone
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Cottage, Farmhouse |
| Features | Wood |
| Collection | Bungalow |
Bronze I Metal Floor Lamp with Adjustable Position Shade
Champagne Silver Table Lamp
| Brand | Style Craft |
|---|---|
| Color | Silver, White |
| Features | Metal |
| Style | Transitional |
Brooks Rocking Recliner- MUSHROOM
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 35 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Light Brown |
| Detail Color | Mushroom |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Wystfield End Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 25 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 25″H |
Altari Rocker Recliner
Reed Wall Recliner- WALNUT
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Walnut |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Hugger |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
6 DRAWER ELLISON CHEST AS IS NO WARRANTY
Aiden Medium Lift Chair Recliner w/Heat/Massage/Eclipse/HR/Lumbar
| Weight | 400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33.5 × 45.5 in |
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Red |
| Style | Contemporary |
| Collection | Aiden |
| Features | Eclipse Tilt, Heat, Massage, Performance Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recliner |
BEST POWER RECLINER IN STOCK ONLY
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner |
Brooks Reclining Loveseat
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Light Brown |
| Detail Color | TWIG |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Reclining Furniture |
Gigantor Big Man’s Rocker Recliner MIDNIGHT
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
Pinnacle Wall Recliner
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Graphite, Gray |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Wall Hugger |
Todoe Coffee Table with Lift Top
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 54.38 × 18.25 in |
| Color | Dark Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 54″W x 28″D x 18″H |
Ashley Calverson Night Stand AS IS NO WARRANTY
CAYMAN EXTRA FIRM KING MATTRESS IN STOCK ONLY
MANUAL RECLINER AS IS NO WARRANTY
Pinnacle Rocking Recliner -NAVY
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Navy |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Rocker |