Aureta Power Lift Recliner
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 39 × 41 in |
| Color | Brown, Earth |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 43″D x 41″H |
Biscoe Power Recliner w/Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 41 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 43″D x 42″H |
Biscoe Power Reclining Loveseat w/Power Headrest
| Weight | 262 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 78 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, Storage, USB Charging, Zero Gravity |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 43″D x 42″H |
Biscoe Power Reclining Sofa w/Power Headrest
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 88 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 88″W x 43″D x 42″H |