Outlet – Greenville, Pennsylvania
Save Up To 50% OFF Market Price
GET MORE FOR MUCH LESS!
Outlet prices on brand new products that can fit any budget and any home.
Shop Bear's Furniture Outlet
Save Up To 50% OFF Market Price
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 10 AM - 6 PM |
| Tuesday | 10 AM - 6 PM |
| Wednesday | 10 AM - 6 PM |
| Thursday | 10 AM - 6 PM |
| Friday | 10 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 25 May | 10 AM - 3 PM |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Greenville Outlet
Trouper Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 246 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 85 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Sable |
| Style | Contemporary |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
Haven High Leg Push Back Reclining Chair
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 40 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Heather |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Push Back Recliner, Recliner |
Fulton Rocking Recliner-SMOKE
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 37.5 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Smoke |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Brentwood High Leg Power Recliner W/ Headrest
Cassian Leather Rocking Recliner-WALNUT
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Walnut |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Leather, Recliner, Rocker |
Harbor Town Rocking Recliner -POWDER
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Powder |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Jay Reclining Sofa
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86.6 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Stone |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Reclining Furniture |
Kodie Power Rocking Recliner W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 109.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 45 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | THUNDER |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kodie |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recliner, Rocker, USB Charging |
Kodie Rocking Recliner
| Weight | 84.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33.5 × 45 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | THUNDER |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kodie |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Maddox Rocking Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 39 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dove |
| Style | Modern |
| Collection | Maddox |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Quinault Leather Power Reclining Sofa W/ Headrest
| Weight | 259 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 79 × 39.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Olive |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture, USB Charging, Zero Gravity |
Randell Power Rocking Recliner W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 45.5 × 46.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Randell |
| Detail Color | Storm |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recliner, USB Charging |
Wynne Rocking Recliner- STONE
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 31.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Stone |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Wynne Swivel Gliding Recliner -SAGE
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 31.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Sage |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Glider, Recliner, Swivel |
Cassian Reclining Sofa
| Weight | 202 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Detail Color | Suede |
| Features | Customizable, Reclining Furniture |
Linus Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 25 in |
| Color | Black, Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 25″H |
Bolanburg Chairside End Table
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 24.13 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 24″H |
Wystfield Coffee Table
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light, Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 18″H |
Wystfield Chairside End Table
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 14 × 25 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 17″D x 25″H |
Gauntlet Recliner
Burkhaus Coffee Table
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 52 × 20.13 in |
| Color | Brown, White, White/Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 52″W x 28″D x 20″H |
Burkhaus End Table
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 23 in |
| Color | Brown, White, White/Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 24″D x 23″H |
Caitbrook Table (Set of 3)
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 19.25 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 19″H |
Carynhurst Coffee Table with Lift Top
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 52 × 18.25 in |
| Color | White, White Wash Gray |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 52″W x 28″D x 18″H |
Carynhurst End Table
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 24 in |
| Color | White, White Wash Gray |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 24″H |
Clarkland Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.88 × 12.88 × 23.5 in |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 13″D x 24″H |
Draycoll Reclining Loveseat with Console
| Weight | 205.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 40″D x 40″H |
Gardiner Oversized Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 51 × 40 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 41″D x 40″H |
Ogaleesha Wall Sconce
Todoe End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.75 × 22.75 × 24.25 in |
| Color | Dark Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 23″W x 25″D x 24″H |