Bleckley Power Recliner
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 43 in |
| Color | Espresso, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 38″W x 41″D x 43″H |
Bleckley Power Recliner
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 43 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 38″W x 41″D x 43″H |
Leesworth Power Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 × 41 in |
| Color | Blue, Ocean |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 41″D x 41″H |
Bolsena Sofa
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 36 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 85″W x 38″D x 36″H |
Bolsena Loveseat
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 62 × 36 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 62″W x 38″D x 36″H |
Bolsena Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Leesworth Power Reclining Sofa
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 88 × 41 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 88″W x 41″D x 41″H |
Bleckley Armless Chair
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 31 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 40″D x 42″H |
Bleckley Console with Storage
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 12 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 12″W x 40″D x 42″H |
Bleckley Left-Arm Facing Power Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 44 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 40″D x 42″H |
Bleckley Power Armless Recliner
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 31 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 40″D x 42″H |
Bleckley Right-Arm Facing Power Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 44 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 40″D x 42″H |