Blacksmith Mirror
$299.95 Original price was: $299.95.$97.00Current price is: $97.00.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:82571360
Description
This collection features solid mango & pine wood for a beautiful natural grain contrast. 13-step lacquer finish provides protection and a smooth. A translucent light brown finish on a hand disstresed wood. Solid wood tops are floated to allow for wood’s natural movement. Mortise and tenon joinery on solid wood frames ensure stability and durability. Dim: Width 32-3/4 x Depth 2 x Height 35-1/2 Wt: 28 lb
"*" indicates required fields
Related products
2 Drawer End Table – Mita
4 Drawers Cocktail Table IFD1921CKT
Brewer Accent Mirror
Distressed Black Oval Metal Mirror
Dovetail Landscape Mirror 752 Natural
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
GAC McKenzie Rectangular Mirror
Robbinsdale Vanity Mirror
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 28.13 × 29.13 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 28″W x 2″D x 29″H |
Waltleigh Accent Mirror
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 30 × 40 in |
| Color | Brown, Transparent |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 2″D x 40″H |
