Outlet – Greenville, Pennsylvania
Save Up To 50% OFF Market Price
GET MORE FOR MUCH LESS!
Outlet prices on brand new products that can fit any budget and any home.
Shop Bear's Furniture Outlet
Save Up To 50% OFF Market Price
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 10 AM - 6 PM |
| Tuesday | 10 AM - 6 PM |
| Wednesday | 10 AM - 6 PM |
| Thursday | 10 AM - 6 PM |
| Friday | 10 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 25 May | 10 AM - 3 PM |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Greenville Outlet
Frohn Recliner
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Altari Rocker Recliner
Gauntlet Recliner
Barnsana Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 40 in |
| Color | Ash, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 40″H |
Stoneland Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 245 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 82 × 42 in |
| Color | Brown, Fossil |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 82″W x 41″D x 42″H |
Addie Push Back Recliner
Aiden Medium Lift Chair Recliner w/Heat/Massage/Eclipse/HR/Lumbar
| Weight | 400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33.5 × 45.5 in |
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Red |
| Style | Contemporary |
| Collection | Aiden |
| Features | Eclipse Tilt, Heat, Massage, Performance Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recliner |
BEST POWER RECLINER IN STOCK ONLY
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner |
Draycoll Reclining Loveseat with Console
| Weight | 205.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 40″D x 40″H |
Gardiner Oversized Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 51 × 40 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 41″D x 40″H |
Gigantor Big Man’s Rocker Recliner MIDNIGHT
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
Mahoney Chaise
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 35 × 37 in |
| Color | Brown, Pebble |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 62″D x 37″H |
Simplicity Paxton Sofa
MANUAL RECLINER AS IS NO WARRANTY
Deanlee Table (Set of 3)
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.38 × 34.38 × 17.5 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 34″D x 18″H |
4 Drawer Cocktail Table – Mita
Aldwin End Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 25 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 24″D x 25″H |
Farmhouse Coffee Table
Farmhouse Coffee Table AS-IS
Farmhouse End Table
Freedan End Table
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 22.63 in |
| Color | Brown, Grayish Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 20″D x 23″H |
Joshua Creek Chairside Table
Joshua Creek Coffee Table
Joshua Creek End Table
Sausalito Chairside Table
Sausalito Coffee Table
Chairside Table – Stone
Abdalah 5′ x 7′ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 × 1.57 in |
| Color | Beige/Gray, Brown, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Ana Sofia Wall Clock
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 35.75 × 35.75 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 3″D x 36″H |
Brushed Steel Floor Lamp With Swing Arm and Fabric Drum Shade
Gray Ivory Ceramic Table Lamp
| Dimensions | 15 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Grey, White |
| Features | Ceramic |
| Style | Transitional |
On The Nose Framed Wall Art
| Dimensions | 41 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Black, Brown, Green |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 23.5 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 24″H |
Cooper 6C00-10 Large Ottoman
| Dimensions | 24 × 38 × 17 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Cork Basket Wall Clock
O’Phannon Ottoman With Storage
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 21 in |
| Color | Grey, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 37″D x 21″H |
EASTON POWER TILT CONSOLE LOVESEAT W/ZERO GRAVITY WITH POWER HEADREST AND LUMBAR-STEAMBOAT BROWN
EASTON POWER ZERO GRAVITY RECLINER WITH POWER HEADREAST AND LUMBAR-STEAMBOAT BROWN
EASTON POWER SOFA W/ZERO GRAVITY WITH POWER HEADREST AND LUMBAR- STEAM BOAT BROWN
COMFO BACK PORCH ROCKER WW-BK
Apollo Rocking Recliner-BLUE GREY LEATHER
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 38 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
BRISTOL DINING CHAIR AM/CG
BRISTOL SWIVEL ROCKER DINING CHAIRS AM/CG
Comfo Back Glider LG-BK
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Glider, Polyethylene, Swivel, Wood |
| Style | Casual |
Comfo Back Recycled Plastic Double Glider AM-BK
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Glider, Polyethylene, Swivel, Wood |
| Style | Casual |
Morrison Wall Recliner-CAPPUCINNO
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Indigo |
| Features | Customizable, Recline, Wall Hugger |
| Style | Transitional |
Randell Rocking Recliner ESPRESSO
| Weight | 98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 45.5 × 46.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Randell |
| Detail Color | Storm |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Trouper 724 Recliner WALNUT LEATHER
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Whiskey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Recline |
Pinnacle ROCKING LOVESEAT WITH CONSOLE-MARBLE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Marble |
| Features | Customizable, Fabric, Reclining Furniture |
| Style | Casual |
242 MILAN LOVE SEAT 242-20-17 TAN
Comfo Back Glider WW-CB
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Glider, Polyethylene, Swivel, Wood |
| Style | Casual |