Trouper Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 85 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Sable |
| Style | Contemporary |
| Features | Performance Fabric, Reclining Furniture |
Trouper 724 Recliner-SABLE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Whiskey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Recline |
Trouper Reclining Loveseat W/ Console
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 77 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Sable |
| Style | Contemporary |
| Features | Cupholders, Performance Fabric, Reclining Furniture, Storage |
Aureta Power Lift Recliner
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 39 × 41 in |
| Color | Brown, Earth |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 43″D x 41″H |
Polaris – Bizmark Grey Power Reclining Sofa
| Dimensions | 41 × 86 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bizmark Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Polaris |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging |
Biscoe Power Recliner w/Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 41 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 43″D x 42″H |
Polaris – Bizmark Grey Power Reclining Loveseat w/ Power HR
| Dimensions | 41 × 64 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bizmark Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Polaris |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
Polaris – Bizmark Grey Power Recliner
| Dimensions | 41 × 40 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bizmark Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Polaris |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging |
Polaris – Kahlua Power Recliner
| Dimensions | 41 × 40 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Kahlua |
| Style | Transitional |
| Collection | Polaris |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging |
Morrison Rocking Recliner-INK
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Grey, Ink |
| Features | Customizable, Manual Recline, Performance Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
Morrison Rocking Recliner-INDIGO
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Grey, Ink |
| Features | Customizable, Manual Recline, Performance Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
Morrison Rocking Recliner-CAPPUCINNO
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Grey, Ink |
| Features | Customizable, Manual Recline, Performance Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |