1 Drawer Chairside Table IFD1921CST
$238.00 Original price was: $238.00.$188.00Current price is: $188.00.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000081832010
Description
Solid mango wood, a byproduct of the food industry is a durable and eco-friendly renewable resource. Varying wood grain, wood tone and knots add character to the wood’s appearance without affecting the stability or integrity of the furniture. 100 percent solid wood slabs assembled with finger joints and floated on tops help avoid seasonal cracks Width: 14″ (35.6 cm) Depth: 17 1/4″ (43.8 cm) Height: 26″ (66 cm)
"*" indicates required fields
You may also like…
1 Drawer Chairside Table IFD1921CST
4 Drawers Cocktail Table IFD1921CKT
Related products
Breegin Chairside End Table
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.13 × 13.13 × 23 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 23″H |
1 Drawer Chairside Table – Antique
2217 ~ Westport Chairside End Table
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Craftsman Antique Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Craftsman Antique Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Farmhouse Chairside Table FH4420.BNW
Rustic Shores Power Chairside Table
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | RS Watch Hill Brown-Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Rustic |
| Features | Power |
Madison County Harris Power Chairside Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Vintage White |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Power |
