Bladewood Recliner
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 40 in |
| Color | Brown, Coffee |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 40″D x 40″H |
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Jasper Wall Recliner-MOCHA
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Mocha |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Saver |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Sondra Space Saver Recliner
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual, Transitional |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Saver |
Jasper Wall Recliner-GARNET
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Red/Burgundy |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Saver |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
| Detail Color | Garnet |
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |