2400-81 Malibu Storage Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
$867.99 Original price was: $867.99.$697.95Current price is: $697.95.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083768930
Description
Our Malibu group can be anything you want it to be. The versatility of style is endless with its stylish rolled arm, self welted cushions, and simple clean lines. Choose from over 400 fabric options to make it truly yours. Available as a sofa, apartment sofa, loveseat, chair, ottoman, sleeper, 2 size storage ottomans, and sectional with and without power motion capability.
Additional information
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Casual |
| Collection | Malibu |
"*" indicates required fields
Related products
AMISH WORKS 10-190 GLIDING OTTOMAN
AMISH WORKS 10-296 GLIDING OTTOMAN
Lindyn Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 20 in |
| Color | Brown, Ivory |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 20″H |
Mahoney Oversized Accent Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 20 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 20″H |
O’Phannon Ottoman With Storage
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 21 in |
| Color | Grey, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 37″D x 21″H |
Rawcliffe Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 20 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 20″H |