Outlet – Greenville, Pennsylvania
Save Up To 50% OFF Market Price
GET MORE FOR MUCH LESS!
Outlet prices on brand new products that can fit any budget and any home.
Shop Bear's Furniture Outlet
Save Up To 50% OFF Market Price
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 10 AM - 6 PM |
| Tuesday | 10 AM - 6 PM |
| Wednesday | 10 AM - 6 PM |
| Thursday | 10 AM - 6 PM |
| Friday | 10 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 25 May | 10 AM - 3 PM |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Greenville Outlet
Bolanburg Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
Bolanburg Coffee Table with Lift Top
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 19.38 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 26″D x 19″H |
Porter Nightstand
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28.75 × 29.75 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 30″H |
Trinell Nightstand
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.18 × 24.72 × 29.65 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 25″W x 17″D x 30″H |
Maya Medium
| Dimensions | 42 × 37.5 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Midnight |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Heat, Lift, Power, Reclining, Storage, Swedish Massage, Upholstered, USB, Wireless Charger |
| Style | Casual |
Tyler Creek Coffee Table with Lift Top
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 19.5 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 26″D x 20″H |
Bolanburg End Table
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 25 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 27″D x 25″H |
Breegin Chairside End Table
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.13 × 13.13 × 23 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 23″H |
Breegin Chairside End Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.13 × 13 × 23.13 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 23″H |
Porter Chest of Drawers
| Weight | 234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.63 × 58.13 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
Bernadate Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.63 × 15.63 × 33 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 16″D x 33″H |
Deidra Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.06 × 14.06 × 27.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 27″H |
Tyler Creek End Table
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 25.13 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 27″D x 25″H |
Owingsville Dining Chair
| Weight | 18.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 17.75 × 37.75 in |
| Color | Black/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 18″W x 22″D x 38″H |
Porter Queen Storage Footboard
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 65.38 × 21.38 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Storage, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 26″D x 21″H |