AMISH WORKS 194 SLEIGHBACK GLIDER FAWN
$998.00 Original price was: $998.00.$798.00Current price is: $798.00.
AMISH WORKS 190 BOWMAN GLIDER
$748.00 Original price was: $748.00.$588.00Current price is: $588.00.
AMISH WORKS 190 BOWMAN GLIDER WITH LOWER SEAT
$748.00 Original price was: $748.00.$588.00Current price is: $588.00.
Franklin Showroom, Greenville Showroom
In stock
Calculate shipping price
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083594340
SKU:
190
Categories: Chairs, Living Room
Description
Description
OAK OCS-102 MG-2515 MINERAL
DIMENSIONS:
FLOOR TO TOP OF SEAT: 19”
FLOOR TO TOP OF ARMS: 25″
FLOOR TO TOP OB BACK : 45.5”
SEAT DEPTH: 18”
SEAT WIDTH BETWEEN ARMS: 19.5”
UPGRADES: SWIVEL BASE, NEWPORT SWIVEL BASE, NEWPORT SIDES, 1.5” LOWER SEAT
Product Questions?
"*" indicates required fields
You may also like…
AMISH WORKS 10-190 GLIDING OTTOMAN
Related products
EASTON POWER TILT CONSOLE LOVESEAT W/ZERO GRAVITY WITH POWER HEADREST AND LUMBAR-STEAMBOAT BROWN
AMISH WORKS 194 SLEIGHBACK GLIDER
MITA 70” TV STAND
2825 ACCENT CHAIR
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 in |
| Brand | Decor Rest |
| Features | Fabric, Stationary |
| Additional Info | Upholstered Chairs |
AMISH WORKS 196 HIGH BACK SWIVEL GLIDER
LEGENDS END TABLE
Spartacus – Oyster Power LOVESEAT CONSOLE w/ Power Headrest
| Dimensions | 40 × 88 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Spartacus |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Hugger |
Zecliner Model 2 Power Lift Rec with Power Headrest/Lumbar/Heat/Mass
| Dimensions | 42 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Heat, Massage, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |