Outlet – Greenville, Pennsylvania
Save Up To 50% OFF Market Price
GET MORE FOR MUCH LESS!
Outlet prices on brand new products that can fit any budget and any home.
Shop Bear's Furniture Outlet
Save Up To 50% OFF Market Price
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 10 AM - 6 PM |
| Tuesday | 10 AM - 6 PM |
| Wednesday | 10 AM - 6 PM |
| Thursday | 10 AM - 6 PM |
| Friday | 10 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 25 May | 10 AM - 3 PM |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Greenville Outlet
Alphons Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 41 in |
| Color | Brown, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 41″H |
Willowton Nightstand
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.75 × 23.74 × 25.67 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 16″D x 26″H |
Willowton Queen Panel Bed
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 64.25 × 53.75 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64.25″W x 87″D x 53.75″H |
Frohn Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 91 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 91″W x 40″D x 42″H |
Willowton Chest of Drawers
| Weight | 167 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 33.86 × 52.72 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 16″D x 53″H |
Frohn Recliner
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 43 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 40″D x 42″H |
Frohn Reclining Loveseat with Console
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 80 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80″W x 40″D x 42″H |
Abdalah 5′ x 7′ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 × 1.57 in |
| Color | Beige/Gray, Brown, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Ana Sofia Wall Clock
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 35.75 × 35.75 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 3″D x 36″H |
Gray Ivory Ceramic Table Lamp
| Dimensions | 15 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Grey, White |
| Features | Ceramic |
| Style | Transitional |
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 23.5 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 24″H |
3PC MOSAIC SET 2 END STANDS & COCKTAIL TABLE *AS IS*STOCK ONLY*
Midnight-Madness 4-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 408 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 121 × 151 × 40 in |
| Color | Grey, Onyx |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 151″W x 121″D x 40″H |
Perfect Sleeper Pro New Paris Hybrid Medium
$2,599.95 – $3,599.95Price range: $2,599.95 through $3,599.95
| Brand | Serta |
|---|---|
| Mattress Size | King, Queen, Twin XL |
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Gel Memory Foam, Innerspring |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Trinell Full Bookcase Headboard
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.88 × 60.16 × 49.02 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 61″W x 10″D x 50″H |