Dyonton End Table
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 26.5 × 24 in |
| Color | Brown, Light Grayish Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 26″D x 24″H |
Elaning 5′ x 7′ Rug
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 63.63 × 0.38 in |
| Color | Black/Gray/Cream, Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 87″D x 0″H |
Freedan End Table
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 22.63 in |
| Color | Brown, Grayish Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 20″D x 23″H |
Gardiner Oversized Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 51 × 40 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 41″D x 40″H |
Garnilly Table (Set of 3)
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 35.5 × 17.13 in |
| Color | Grey, White, Whitewash |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 17″H |
Gizela 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 63 × 1.18 in |
| Color | Brown, Grey, Ivory/Beige/Gray, White |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’3″D |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Heartcort Sofa
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 97 × 39 in |
| Color | Natural, Quartz |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 97″W x 40″D x 39″H |
Jayne Park Oversized Chair
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 51 × 42 in |
| Color | Brown, Pecan |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 45″D x 42″H |
Jayne Park Sofa
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 96 × 42 in |
| Color | Brown, Pecan |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 96″W x 45″D x 42″H |
Jembeth 7’10” x 9’10” Rug
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 118 × 94 × 1.18 in |
| Color | Brown, Grey, Multi, Yellow |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7’10″W x 9’10″D |
Kilkenny 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 63 × 0.35 in |
| Color | Brown, Green, Grey, Multi |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’3″D |
Lambworth 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 15.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 63 × 0.67 in |
| Color | Gray/Cream, Grey, White |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’D |
Laurentia Table Lamp
Leesworth Power Reclining Sofa
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 88 × 41 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 88″W x 41″D x 41″H |