Back to products
Diedrick Lantern (Set of 2)
$79.99 Original price was: $79.99.$59.95Current price is: $59.95.
Brayton Basket (Set of 2)
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
This basket set is a naturally attractive addition to your home. Quality crafted of jute, it’s durable and a great way to organize with style.
Additional information
Additional information
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 11 in |
| Color | Brown, Natural |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 11″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Stairatt Sofa
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 39 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 38″D x 39″H |
Diedrick Lantern (Set of 2)
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 19 in |
| Color | Brown, Gray/Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Shape | Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 6″W x 6″D x 19″H |
Lettner Queen Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67.75″W x 91.50″D x 60″H |
Blayze Vase (Set of 2)
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 7.13 × 32.5 in |
| Color | Antique Gray/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7″W x 7″D x 32″H |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Marisa Candle Holder (Set of 3)
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 4.8 × 10.83 in |
| Color | Silver Finish |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5″W x 5″D x 11″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
Robbinsdale Dining Chair
| Weight | 22.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 39 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 24″D x 39″H |
