Fairen Trail Outdoor Counter Height Dining Table
$999.99 Original price was: $999.99.$799.95Current price is: $799.95.
Braylee Outdoor Loveseat with Table (Set of 2)
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Bring a beach house look and feel to your outdoor living space with this seating ensemble. Made with driftwood-hued resin wicker over a powder coated steel frame, it features foam cushions wrapped in a high-performance Nuvella® fabric that is colorfast and easy to clean. With this cool and casual outdoor furniture set, every day feels like a day at the beach.
Additional information
Additional information
| Weight | 98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 54.75 × 34 in |
| Color | Brown, Driftwood |
| Style | Casual |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 55″W x 29″D x 34″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
Draycoll Reclining Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 40″D x 40″H |
Blayze Vase (Set of 2)
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 7.13 × 32.5 in |
| Color | Antique Gray/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7″W x 7″D x 32″H |
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
