Benbert Pillow
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Set your sights on stripes with this pillow. Its soft neutral shades and understated pattern have a sense of effortless beauty. What a welcome addition to your relaxed retreat.
Additional information
Additional information
| Weight | 2.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Brown, Tan/White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Aavie Pillow
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Ivory, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Edelmont Pillow
| Weight | 2.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black/Linen, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Meiling Pillow (Set of 4)
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 20 × 20 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 6″D x 20″H |
Renemore Pillow
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Ricker Pillow (Set of 4)
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Brown, Gray/Cream, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
