Owingsville Dining Chair
$127.97 Original price was: $127.97.$48.00Current price is: $48.00.
Bolanburg Counter Height Bar Stool
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
The beauty of this upholstered bar stool is something to savor. Designed to serve up comfort and flair, this rake-back bar stool entices with a cushioned seat covered in a heavy woven fabric that complements the antiqued white finish.
Additional information
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 19.5 × 41.75 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 24″D x 42″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
Caitbrook Bar Height Bar Stool
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.38 × 19.25 × 43.38 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 20″D x 43″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tallenger Bar Height Bar Stool
| Weight | 29.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.63 × 19 × 44.25 in |
| Color | Beige, Brown |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 24″D x 44″H |
Tallenger Counter Height Bar Stool
| Weight | 28.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 19 × 38.75 in |
| Color | Beige, Brown |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 20″D x 39″H |
Valebeck Counter Height Barstool
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.13 × 19.38 × 39.13 in |
| Color | Black/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 21″D x 39″H |
