Braylee Lounge Chair with Cushion (Set of 2)
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Bring a beach house look and feel to your outdoor living space with this cushioned lounge chair set. Made of driftwood resin wicker over a powder coated steel frame, it features beautifully neutral beige cushions made of high-performance Nuvella® fabric that is colorfast and easy to clean. With this cool and casual outdoor furniture set, every day feels like a day at the beach.
Additional information
Additional information
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.25 × 31 × 35.25 in |
| Color | Brown, Driftwood |
| Style | Casual |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 33″D x 35″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
BRISTOL SWIVEL ROCKER DINING CHAIRS AM/CG
Comfo Back Double Glider DRIFTWOOD GRAY
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Glider, Polyethylene, Swivel, Wood |
| Style | Casual |
Comfo Back Chaise Lounge
| Dimensions | 71.5 × 28 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Berlin Gardens |
| Color | Grey |
| Features | Polyethylene |
| Style | Casual |
Comfo Back Folding Adirondack Chair KIWI GREEN
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Polyethylene, Wood |
| Style | Casual |
Comfo Back Glider LG-BK
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Glider, Polyethylene, Swivel, Wood |
| Style | Casual |
Comfo Back Swivel Counter Chair
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Polyethylene, Swivel, Wood |
| Style | Casual |
