Bleckley Console with Storage
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
This console with storage is made with a combination of 100% top grain leather and faux leather upholstery. Pairs with other items in the series to make a sectional.
Additional information
Additional information
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 12 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 12″W x 40″D x 42″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Bleckley Right-Arm Facing Power Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 44 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 40″D x 42″H |
Lackawanna Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
Lindyn 6-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 609 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 131 × 171 × 38 in |
| Color | Fog, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 171″W x 131″D x 38″H |
Midnight-Madness 2-Piece Sectional
Midnight-Madness 3-Piece Sectional with Chaise
Midnight-Madness 4-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 408 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 121 × 151 × 40 in |
| Color | Grey, Onyx |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 151″W x 121″D x 40″H |
O’Phannon 2-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 125 × 38 in |
| Color | Grey, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 125″W x 86″D x 38″H |
Tambo 2-Piece Reclining Sectional
| Weight | 335 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 104 × 117 × 38 in |
| Color | Brown, Canyon |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 117″W x 104″D x 38″H |