Bolanburg Counter Height Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
The beauty and practicality of this dining room counter table is something to savor. A two-tone textural finish gives this dining table with plank-effect top a double helping of charm. Four smooth-gliding drawers allow you to keep placemats, napkins and utensils right on hand. And if you love to entertain, you’re sure to toast this table’s built-in wine.
Additional information
Additional information
| Weight | 194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 60 × 36 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 40″D x 36″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stairatt Sofa
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 39 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 38″D x 39″H |
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Gesthaven Dining Drop Leaf Table
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.38 × 42.38 × 30.5 in |
| Color | Brown, Natural, Natural/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 42″D x 30″H |
Tyler Creek Counter Height Dining Table
| Weight | 194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 60 × 36 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 40″D x 36″H |
