Lettner Chest of Drawers
| Weight | 218 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.5 × 58 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
Lettner Queen Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67.75″W x 91.50″D x 60″H |
Lonoke Oversized Chair
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 46 × 40 in |
| Color | Grey, Gunmetal |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 38″D x 40″H |
Lonoke Sofa
| Weight | 138 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 90 × 40 in |
| Color | Grey, Gunmetal |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 90″W x 38″D x 40″H |
Magan Table Lamp
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 27 in |
| Color | Antique Bronze Finish, Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 18″W x 18″D x 27″H |
Mahima Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24.5 in |
| Color | Black/White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 13″D x 25″H |
Mahoney Chaise
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 35 × 37 in |
| Color | Brown, Pebble |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 62″D x 37″H |
Mahoney Sofa
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 75 × 37 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 75″W x 38″D x 37″H |
Mahoney Sofa
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 75 × 37 in |
| Color | Brown, Pebble |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 75″W x 38″D x 37″H |
Navi Recliner
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 42 in |
| Color | Grey, Smoke |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 42″H |
Nerviano Recliner
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33.5 × 42 in |
| Color | Brown, Mocha |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 37″D x 42″H |
Newellen Recliner
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 36 × 40 in |
| Color | Brown, Hemp |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 39″D x 40″H |
Next-Gen Durapella Power Lift Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 42″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |