Franklin – Pennsylvania
Franklin - Pennsylvania Furniture & Mattress Store
Bear's Furniture - Franklin
Visit Bear's Furniture & Mattress in Franklin Pennsylvania to shop quality furniture at untouchable values. Browse the showroom for affordable bedroom sets, living room sets, dining room collections, mattresses and more. Stylish home accents and accessories bring this inspiring location to life. Plus enjoy free cookies, coffee, candy and drinks to enjoy while you plan your dream home!
<< View All Locations
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 9 AM - 6 PM |
| Tuesday | 9 AM - 6 PM |
| Wednesday | 9 AM - 6 PM |
| Thursday | 9 AM - 6 PM |
| Friday | 9 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Franklin
Knight – Butterscotch Leather Manual Reclining Swivel Chair And Ottoman
Gemini – Ice Leather Manual Swivel Glider Recliner
Gemini – Robust Leather Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Robust |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gemini Leather |
| Features | Customizable, Glider, Leather, Recliner, Swivel |
Alexis Comforter Set with Bed Sheets Yellow Queen
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | White, Yellow |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Chunky Double Knit Handmade Throw Blanket Tan
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Tan |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Dalton – Lucky Fawn Power Recliner
Knight – Robust Manual Reclining Swivel Chair And Ottoman
Malia 6 Piece Embroidered Cotton Reversible Comforter Set Full/Queen
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Rhea Cotton Jacquard Comforter Mini Set Full/Queen
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Fabric |
| Style | Farmhouse |
Ruched Fur Throw Black
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Black |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Ruched Fur Throw Silver Grey
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Senna Comforter Set
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | Orange, White |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Ullswater Framed Print Under Glass
| Dimensions | 1 × 42 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Blue, Brown |
| Features | Glass |
| Style | Transitional |
Blue Mandela II Wall Hanging Art
| Dimensions | 1 × 32 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |