Domina Jar
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Show off your sense of curated good taste with this glazed ceramic jar with removable lid. Minimalistic and modern, it’s the embodiment of sleek style.
Additional information
Additional information
| Weight | 3.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 7.5 × 8 in |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 8″W x 8″D x 8″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Blayze Vase (Set of 2)
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 7.13 × 32.5 in |
| Color | Antique Gray/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7″W x 7″D x 32″H |
Brayton Basket (Set of 2)
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 11 in |
| Color | Brown, Natural |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 11″H |
Melinda Sculpture
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 20 × 6 in |
| Color | Black/Gold Finish, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 8″D x 6″H |
