Strawbill Power Lift Recliner
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 42 in |
| Color | Grey, Shadow |
| Style | Contemporary |
| Features | Faux Leather, Heat, Massage, Pockets, Power Lift, Power Recline |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 42″D x 42″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |