Edelmont Pillow
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Add a crisp, clean aesthetic to your space with this pillow. Sure to please with its chic striped design, this pillow is simple yet striking. Whether in classic or contemporary settings, it elevates your space in a snap.
Additional information
Additional information
| Weight | 2.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black/Linen, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Benbert Pillow
| Weight | 2.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Brown, Tan/White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Rayvale Pillow
| Weight | 4.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Charcoal, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Rayvale Pillow (Set of 4)
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Charcoal, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Ricker Pillow (Set of 4)
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Brown, Gray/Cream, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
