Biscoe Power Reclining Loveseat w/Power Headrest
| Weight | 262 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 78 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, Storage, USB Charging, Zero Gravity |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 43″D x 42″H |
Biscoe Power Reclining Sofa w/Power Headrest
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 88 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 88″W x 43″D x 42″H |
Boardernest Coffee Table with 4 Stools
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.13 × 40.13 × 18 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 18″H |
Bolanbrook Table (Set of 3)
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 19.25 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light, Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 19″H |
Bolanburg Sofa/Console Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 46 × 33 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 22″D x 33″H |
Bolsena Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Brewer Accent Mirror
Burkhaus Coffee Table
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 52 × 20.13 in |
| Color | Brown, White, White/Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 52″W x 28″D x 20″H |
Burkhaus End Table
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 23 in |
| Color | Brown, White, White/Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 24″D x 23″H |
Cabalynn Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 56.25 × 17 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 30″D x 17″H |
Cabalynn End Table
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.38 × 24.38 × 24.38 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 24″D x 24″H |
Caitbrook Table (Set of 3)
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 19.25 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 19″H |
Carynhurst Coffee Table with Lift Top
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 52 × 18.25 in |
| Color | White, White Wash Gray |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 52″W x 28″D x 18″H |
Carynhurst End Table
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 24 in |
| Color | White, White Wash Gray |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 24″H |