Laguna Heights Outdoor Dining Table
$1,837.99 Original price was: $1,837.99.$1,467.97Current price is: $1,467.97.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083950270
Description
Who says the great outdoors isn’t made for luxury living? This outdoor dining table offers all of the high-end design and durability you could ask for, and then some. Its all-weather, rust-resistant aluminum frame provides the easy-breezy look you love without the high maintenance. Rest assured—with this table, you can focus less on upkeep and more on relaxation.
Additional information
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.38 × 84.38 × 29.38 in |
| Color | Beige |
| Style | Casual |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 84″W x 42″D x 29″H |
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Amaris Outdoor Dining Table
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale 48″ Dining Bench
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 48.5 × 19.5 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 17″D x 20″H |