Chasinfield Coffee Table
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.25 × 43.25 × 17.13 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 43″D x 17″H |
Chasinfield End Table
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 23.13 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 24″D x 23″H |
Chaston Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.13 × 12.13 × 24 in |
| Color | Antique Bronze Finish, Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 12″W x 12″D x 24″H |
Clarkland Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.88 × 12.88 × 23.5 in |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 13″D x 24″H |
Darcy Recliner
| Weight | 102.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 42 in |
| Color | Cobblestone, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Microfiber, Recliner |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 42″D x 42″H |
Deidra Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.06 × 14.06 × 27.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 27″H |
Deltona Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Deltona Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Deltona Sofa
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 37 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 85″W x 38″D x 37″H |
Diedrick Lantern (Set of 2)
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 19 in |
| Color | Brown, Gray/Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Shape | Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 6″W x 6″D x 19″H |
Dinsmore Twin over Full Bunk Bed
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 78.5 × 59.75 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 56″D x 60″H |
Dramatic Oversized Chair
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 44 × 36 in |
| Color | Granite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 42″D x 36″H |
Draycoll Reclining Loveseat with Console
| Weight | 205.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 40″D x 40″H |
Draycoll Reclining Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 40″D x 40″H |
Dyonton Coffee Table
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.38 × 43.38 × 19 in |
| Color | Brown, Light Grayish Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 43″D x 19″H |