Tyler Creek Sofa/Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 46.13 × 33.25 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 22″D x 33″H |
Valebeck Dining Server
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 38 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 18″D x 38″H |
Valebeck End Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 25 in |
| Color | Black/Brown, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 25″H |
Wadeworth Table (Set of 3)
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 31.5 × 16.25 in |
| Color | Brown, Two-tone |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 32″D x 16″H |
WillowBend Oversized Accent Ottoman
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 21 in |
| Color | Brown, Umber |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 21″H |
WillowBend Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 42 × 40 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 40″D x 40″H |
Wilmaden Table (Set of 3)
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 47.63 × 18 in |
| Color | Gray/Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 26″D x 18″H |
Wimmings Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 16.13 × 26.25 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Resin |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 10″D x 26″H |
Wynnlow 63″ TV Stand
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.33 × 63.39 × 25.79 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 20″D x 26″H |
Zekeman 5’3″ x 7’7″ Rug
| Weight | 16.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91 × 63 × 0.43 in |
| Color | Black/Cream/Gray, Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’7″D |
Lanceburg Twin over Twin Bunk Bed with Ladder
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.63 × 78.13 × 64.88 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 42″D x 65″H |
Side-Swipe Reclining Loveseat
| Weight | 163 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 64 × 40 in |
| Color | Brown, Mocha |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 40″D x 40″H |
SimpleJoy Sofa
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 83 × 40 in |
| Color | Blue, Navy |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 83″W x 38″D x 40″H |