Erline Pillow
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Style, perfectly understated. This woven gray pillow has a simply stunning textural appeal. Place it on a sofa or chair to add a touch of naturally beautiful depth to your decor.
Additional information
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Brown, Cement, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Aavie Pillow
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Ivory, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Abreyah Pillow
| Weight | 4.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 22 × 14 in |
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Kidney, Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 7″D x 14″H |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Meiling Pillow (Set of 4)
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 20 × 20 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 6″D x 20″H |
Standon Pillow
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 22 × 14 in |
| Color | Gray/White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Kidney, Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 7″D x 14″H |
