Baronvale Floor Lamp
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
This floor lamp features a beautiful black finish that adds a striking accent to your living space. The lamp is elegantly curved with soft edges, and is adjustable to provide targeted illumination. Topped off with a crisp white drum shade, this lamp provides a subtle and appealing classic design wherever placed.
Additional information
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 13 × 59.75 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 60″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Prova Blue Dipped Ceramic Body Table Lamp with Hardback Shade
Abanson Floor Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 10.88 × 62.5 in |
| Color | Brown, Gold, Grey, Yellow |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 11″W x 17″D x 63″H |
Whitewashed Ceramic Table Lamp w/ USB
| Dimensions | 30 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Brown, White |
| Features | Ceramic, Fabric, Metal, USB Charging |
| Style | Transitional |
