Altari Oversized Accent Ottoman
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
If style is the question, then this oversized accent ottoman is the answer. Its clean-lined profile is beautifully contemporary. The plush chenille fabric and plump cushioning make it so easy to comfortably kick up your heels. And the ottoman’s richly neutral hue complements a variety of decor.
Additional information
Additional information
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 20 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 20″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Maxon Place Oversized Accent Ottoman
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 21 in |
| Color | Grey, Stone |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 21″H |
2400-81 Malibu Storage Ottoman
Abinger Oversized Accent Ottoman
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 19 in |
| Color | Grey, Smoke |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 39″D x 19″H |
Brixley Pier Oversized Accent Ottoman
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 20 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 20″H |
Mahoney Oversized Accent Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 20 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 20″H |
Midnight-Madness Oversized Accent Ottoman
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 22 in |
| Color | Grey, Onyx |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 39″D x 22″H |
