Abreyah Pillow
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Whether you’re looking for the perfect finishing touch or an easy update, this richly subtle pillow is sure to please. It epitomizes easy elegance with its mellow hue and ribbed construction.
Additional information
Additional information
| Weight | 4.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 22 × 14 in |
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Kidney, Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 7″D x 14″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Edelmont Pillow
| Weight | 2.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black/Linen, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
Gariland Pillow
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 20 × 20 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 6″D x 20″H |
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Renemore Pillow
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 7″D x 20″H |
