Casselbury Right-Arm Facing Sofa Chaise
Order Only
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
This right-arm facing sofa chaise is made with polyester upholstery. Pairs with other items in the series to make a sectional.
Additional information
Additional information
| Weight | 182 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 87 × 40 in |
| Color | Cement, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 62″D x 40″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Thomas Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Bleckley Left-Arm Facing Power Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 44 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 40″D x 42″H |
Gladiator – Sky 6pc Package A (811lphz, 810, 850, 840, 860, 811rphz)
Mahoney Left-Arm Facing Full Sofa Sleeper
| Weight | 167 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 70 × 37 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 70″W x 38″D x 37″H |
Midnight-Madness 3-Piece Sectional
Midnight-Madness 3-Piece Sectional with Chaise
Tambo 2-Piece Reclining Sectional
| Weight | 335 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 104 × 117 × 38 in |
| Color | Brown, Canyon |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 117″W x 104″D x 38″H |