Spartacus Haze 6pc Sectional
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Even commercials are more tolerable when you’re relaxing in the plush comfort of this six-piece sectional seating group. You’ll love the luxury of its two power recliners on each end that feature power headrests. Between those, you’ll find an armless recliner, an armless chair, a corner wedge and a multifunctional storage console with cupholders.
This model can be operated cord-free and placed anywhere in the room without proximity to an outlet with the addition of a FreeMotion® cordless battery pack.
(1) MSPA#810-OYS Manual Armless Recliner
(1) MSPA#811LPH-OYS Power Left Arm Facing Recliner
(1) MSPA#811RPH-OYS Power Right Arm Facing Recliner
(1) MSPA#840-OYS Armless Chair
(1) MSPA#850-OYS Corner Wedge
(1) MSPA#860-OYS Entertainment Console with USB pop-up
Width 133 in.
Depth 120 in.
Height 40 in.”””
Additional information
| Color | Grey |
|---|---|
| Style | Casual |
| Features | Leather, Power Recline, USB |
"*" indicates required fields
You may also like…
Spartacus Haze Power Reclining Sofa
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Related products
Gladiator – Cobalt 6pc Package A (811lphz, 810, 850, 840, 860, 811rphz)
Del Mar Baylor Sectional
Thomas Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Bleckley Left-Arm Facing Power Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 44 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 40″D x 42″H |
Lackawanna Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
Lindyn 6-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 609 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 131 × 171 × 38 in |
| Color | Fog, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 171″W x 131″D x 38″H |
Tambo 2-Piece Reclining Sectional
| Weight | 335 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 104 × 117 × 38 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 117″W x 104″D x 38″H |
