Drystan Narrow Chest
Order Only
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
When merged in just the right way, rustic and industrial styles can make one happy marriage. Case in point: this narrow bedroom chest. A refined take on barn board beauty, its complex, replicated wood grain showcases hints of burnt orange and teal tones for a sense of weatherworn authenticity. Elongated drawer pulls elevate the aesthetic.
Additional information
Additional information
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.35 × 21.69 × 53.98 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 54″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Willowton Chest of Drawers
| Weight | 167 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 33.86 × 52.72 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 16″D x 53″H |
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Realyn Chest of Drawers
| Weight | 211 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.13 × 40.13 × 58.13 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |