Porter 7 Drawer Dresser
| Weight | 251 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65.5 × 39.75 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 66″W x 18″D x 40″H |
Trinell Full Panel Bed with 1 Large Storage Drawer
| Weight | 275 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83 × 57.5 × 54 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 57.5″W x 83″D x 54″H |
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Wystfield Coffee Table
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light, Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 18″H |
Beachcroft Outdoor Coffee Table
Bolanburg End Table
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 25 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 27″D x 25″H |
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Robbinsdale Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
First Base Recliner
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Color | Brown, Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 40″D x 41″H |
Porter Queen Panel Bed
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.25 × 67.81 × 60.25 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 68″W x 88.25″D x 60.25″H |
Stairatt Sofa
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 39 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 38″D x 39″H |
Bladewood Recliner
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 40 in |
| Color | Brown, Coffee |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 40″D x 40″H |
Wystfield Chairside End Table
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 14 × 25 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 17″D x 25″H |
Breegin Chairside End Table
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.13 × 13.13 × 23 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 23″H |