Willowton Queen Panel Bed
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 64.25 × 53.75 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64.25″W x 87″D x 53.75″H |
Robbinsdale Nightstand
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 22 × 26.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 17″D x 27″H |
Anarasia Nightstand
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.83 × 20.28 × 24.41 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 21″W x 16″D x 25″H |
Aureta Power Lift Recliner
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 39 × 41 in |
| Color | Brown, Earth |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 43″D x 41″H |
Landocken Table (Set of 3)
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 47.25 × 19.38 in |
| Color | Blue, Brown, Brown/Blue |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 24″D x 19″H |
Stoneland Power Reclining Sofa
| Weight | 251 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 42 in |
| Color | Brown, Fossil |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 90″W x 41″D x 42″H |
Hanneforth Coffee Table
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.25 × 44.25 × 18.63 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 44″D x 19″H |
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Crestmeade Power Lift Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Color | Brown, Espresso |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 42″H |
Frohn Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 91 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 91″W x 40″D x 42″H |
Valebeck Coffee Table with Lift Top
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Color | Black/Brown, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 18″H |
Alphons Reclining Sofa
| Weight | 207 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 93 × 41 in |
| Color | Brown, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 93″W x 41″D x 41″H |
Breegin Chairside End Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.13 × 13 × 23.13 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 23″H |
Biscoe Power Recliner w/Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 41 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 43″D x 42″H |
Wolfridge Power Recliner
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 39 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 42″D x 42″H |