Bolanburg Chairside End Table
$317.97 Original price was: $317.97.$247.97Current price is: $247.97.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000082597870
Description
Whether your style is farmhouse fresh, shabby chic or country cottage, you’ll find this chairside end table dressed to impress. Its two-tone finish pairs weathered oak with antique white for that much more quaint character. Charming elements include a plank-and-frame style top, black faceted hardware and a smooth-gliding drawer for remote controls and more. Integrated power supply with dual USB charging ports is ideal for keeping your personal devices at the ready.
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 24.13 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 24″H |
"*" indicates required fields
Related products
Breegin Chairside End Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.13 × 13 × 23.13 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 23″H |
Tyler Creek Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
1 Drawer Chairside Table – Antique
1 Drawer Chairside Table IFD1921CST
1 Shelf, Chairside Table – Balam
Farmhouse Chairside Table FH4420.BNW
Rustic Shores Power Chairside Table
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black/Gray |
| Detail Color | RS Stone |
| Style | Rustic |
| Collection | Rustic |
| Features | Power |