Frohn Reclining Loveseat with Console
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 80 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80″W x 40″D x 42″H |
SimpleJoy Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 40 × 40 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 42″D x 40″H |
Stonemeade Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 33 × 42 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 39″D x 42″H |
Dramatic Sofa
| Weight | 158 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
| Color | Granite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 90″W x 42″D x 36″H |
Gauntlet Recliner
Stoneland Recliner
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 43 × 42 in |
| Color | Brown, Fossil |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 41″D x 42″H |
Barnsana Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 40 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 40″H |
Barnsana Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 40 in |
| Color | Ash, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 40″H |
Side-Swipe Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 40 in |
| Color | Brown, Mocha |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 40″D x 40″H |
Wolfridge Power Reclining Loveseat
| Weight | 306 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 75 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 75″W x 42″D x 42″H |
Stoneland Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 245 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 82 × 42 in |
| Color | Brown, Fossil |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 82″W x 41″D x 42″H |