Riptyme Swivel Glider Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 32 × 41 in |
| Color | Grey, Quarry |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 42″D x 41″H |
Robbinsdale 48″ Dining Bench
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 48.5 × 19.5 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 17″D x 20″H |
Robbinsdale 49″ Counter Height Dining Bench
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.13 × 49.63 × 24.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 50″W x 17″D x 24″H |
Robbinsdale 6 Drawer Dresser
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 54 × 36 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 54″W x 17″D x 36″H |
Robbinsdale Bedroom Mirror
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 34.13 × 35.13 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 2″D x 35″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Table
Robbinsdale Dining Chair
| Weight | 22.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 39 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 24″D x 39″H |
Robbinsdale Dining Extension Table
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 30 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 30″H |
Robbinsdale Queen Panel Headboard
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.63 × 67.88 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 68″W x 5″D x 60″H |
Robbinsdale Queen Storage Footboard
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.38 × 65.38 × 21.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 25″D x 22″H |