Heartcort Sofa
$867.97 Original price was: $867.97.$697.97Current price is: $697.97.
Avenal Park Sofa
$867.97 Original price was: $867.97.$697.97Current price is: $697.97.
Avenal Park Loveseat
$847.97 Original price was: $847.97.$677.97Current price is: $677.97.
Greenville Showroom
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083930780
Description
Description
Need a simple style refresh? Liven up your space with this loveseat. Its sleek design invites you to sink into the generous cushions. Plush, textured upholstery creates a captivating look that works for aesthetics ranging from classic to contemporary. Sink into luxury—and let your living room become the envy of every guest.
Additional information
Additional information
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 71 × 40 in |
| Color | Flannel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 71″W x 40″D x 40″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Cooper – Shadow Brown Manual Reclining Console Loveseat
| Dimensions | 38.5 × 75 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Shadow Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Cooper |
| Features | Cupholders, Reclining, Storage, USB Charging |
Scranto Reclining Loveseat
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 61 × 41 in |
| Color | Brindle, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Reclining Furniture |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 61″W x 40″D x 41″H |
Carter Smoke Fabric Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
122 DEL MAR LOVE SEAT 122-29-17
Brett Loveseat With Nails
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 288 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 75 × 43 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 75″W x 40″D x 43″H |