Wimmings Table Lamp (Set of 2)
$189.99 Original price was: $189.99.$139.95Current price is: $139.95.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083239900
Description
These sculptural table lamps are an enlightening choice for those with an eye for clean-lined, modern design. The textured cutout base and sleek rectangular shade elevate them to an art form. Place these accent lamps on a console table for a touch of chic refinement.
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 16.13 × 26.25 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Resin |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 10″D x 26″H |
"*" indicates required fields
Related products
Brushed Steel Floor Lamp With Swing Arm and Fabric Drum Shade
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 23.5 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 24″H |