Lanolee Nightstand
$367.97 Original price was: $367.97.$297.97Current price is: $297.97.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083967090
Description
The casual design of this nightstand introduces a time-honored look to your restful retreat. Spacious enough to hold all your essentials, the beautifully crafted piece is built to last. Distinctive framing gives its drawer fronts brilliant dimension. Whether your personal aesthetic is modern farmhouse or American classic, this chic nightstand adds a warm and relaxed presence that’s always right at home.
Additional information
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 25.13 × 26.5 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 25″W x 17″D x 26″H |
"*" indicates required fields
Related products
Porter Nightstand
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28.75 × 29.75 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 30″H |
Feddinger Nightstand
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28.88 × 29.88 in |
| Color | Brown, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 30″H |
Mckenzie 3-drawer Nightstand
Prendonea 2 Drawer Nightstand
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.41 in |
| Color | Charcoal, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
Realyn Nightstand
| Weight | 44.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.05 × 28.77 × 16.16 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Artisan & Post Cool Rustic Stone Grey Nightstand
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Fortman Nightstand
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 25 × 26.63 in |
| Color | White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 25″W x 17″D x 27″H |
Realyn Nightstand
| Weight | 68.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 27 × 27.75 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 27″W x 17″D x 28″H |