Cambeck Nightstand
$337.97 Original price was: $337.97.$257.97Current price is: $257.97.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:83086920
Description
What a delightful take on rustic industrial style. Whether modern loft or modern farmhouse, this nightstand makes itself at home. The wispy whitewash palette enhances without covering the grain for that weathered look you crave. Elongated drawer pulls elevate the aesthetic. Inclusion of USB plug-ins is such a bright idea.
Additional information
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.37 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
"*" indicates required fields
Related products
Trinell Nightstand
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.18 × 24.72 × 29.65 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 25″W x 17″D x 30″H |
Robbinsdale Nightstand
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 22 × 26.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 17″D x 27″H |
Calverson Nightstand
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.93 × 19.69 × 21.18 in |
| Color | Brown, Mocha |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 15″D x 22″H |
Cayboni Nightstand
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.37 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
LMCO Home Bungalow Nightstand – 2 Drawer Dover Grey/Folkstone
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Cottage, Farmhouse |
| Features | Wood |
Brinxton Nightstand
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 23.82 × 29.45 in |
| Color | Charcoal, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 16″D x 30″H |
FST McKenzie 3‑Drawer Nightstand
Maribel Nightstand
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.14 × 22.48 × 24.37 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 23″W x 17″D x 25″H |