Millwork Brown Rectangular Coffee Table
$748.00 Original price was: $748.00.$598.00Current price is: $598.00.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083318680
Description
Sophistication meets rustic, industrial charm with the Millwork rectangular coffee table. Seamlessly blending high-contrast materials and finishes in perfect harmony, this table makes a captivating statement in any living space. A textured steel frame is highlighted by warm copper undertones, while a distinctive wood top and lower shelf exude character with natural knots, subtle saw marks and a white cerused finish that accentuates the rich umber wood grain.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Carton Volume | 10.689 |
| Carton Weight | 84.000 lb |
| Product Weight | 84 lb |
Additional information
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 47 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
"*" indicates required fields
You may also like…
Related products
Tyler Creek Coffee Table with Lift Top
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 19.5 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 26″D x 20″H |
1 Shelf Cocktail Table – Balam
2217 ~ Westport Squircle Cocktail Table
4 Drawer Cocktail Table – Toscana
Cabalynn Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 56.25 × 17 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 30″D x 17″H |