Millwork Brown End Table
$498.00 Original price was: $498.00.$398.00Current price is: $398.00.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083318650
Description
Sophistication meets rustic, industrial charm with the Millwork rectangular end table. Seamlessly blending high-contrast materials and finishes in perfect harmony, this table makes a captivating statement in any living space. A textured steel frame is highlighted by warm copper undertones, while a distinctive wood top and lower shelf exude character with natural knots, subtle saw marks and a white cerused finish that accentuates the rich umber wood grain.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Carton Volume | 6.114 |
| Carton Weight | 48.000 lb |
| Product Weight | 48 lb |
Additional information
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 26 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
"*" indicates required fields
You may also like…
Millwork Brown Rectangular Coffee Table
Related products
Bolanburg End Table
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 25 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 27″D x 25″H |
Aldwin End Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 25 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 24″D x 25″H |
Americana Modern – Dove End Table
Freedan End Table
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 22.63 in |
| Color | Brown, Grayish Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 20″D x 23″H |