- You cannot add that amount of "Rainier Ranch Fire Pit Table" to the cart because there is not enough stock ( remaining).
Janiyah Outdoor Dining Bench
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
There’s no need to be stuck inside when the weather is perfect. Enjoy an alfresco gathering with this outdoor bench. Made of solid acacia wood, this bench is built to keep its looks with a slatted style that sheds rainwater. You’ll love soaking in the scenery from here.
Additional information
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.88 × 46.88 × 17.5 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 16″D x 18″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Draycoll Reclining Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 40″D x 40″H |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Drystan King Panel Bed with 4 Storage Drawers
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.25 × 80.5 × 60.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80.5″W x 85.25″D x 60.75″H |
Panchali Wall Clock
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.88 × 35.25 × 35.25 in |
| Color | Brown, Brown/Silver Finish, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 2″D x 35″H |
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
