Midnight-Madness 3-Piece Sectional
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this sectional takes cozy and inviting to a higher level. The sumptuous piece is perfect for unwinding after a long day, with exceptionally textured cushions that deliver pure indulgence. Now all you have to do is kick back, sink in and relax.
Additional information
Additional information
| Weight | 335 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 121 × 121 × 40 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 121″W x 121″D x 40″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Monroe Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Bleckley Console with Storage
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 12 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 12″W x 40″D x 42″H |
Bleckley Power Armless Recliner
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 31 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 40″D x 42″H |
Bleckley Right-Arm Facing Power Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 44 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 40″D x 42″H |
Casselbury Left-Arm Facing Sofa Chaise
| Weight | 182 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 87 × 40 in |
| Color | Cement, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 62″D x 40″H |
O’Phannon Left-Arm Facing Sofa Chaise
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 87 × 38 in |
| Color | Grey, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 61″D x 38″H |